Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Ara Sehpalı veya Kitaplıklı Koltuklar

Ayak Malzemesi

Mekanizma

Modüler Koltuk

Tarz

Teknolojik Özellikler

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
Abc-YL Köşe Koltuk & Koltuk Takımı
52.190,00 TL
Akua-AO Koltuk Takımı
52.790,00 TL
Alaçam-BELL Koltuk Takımı
34.990,00 TL
Alicia-SAR Köşe Koltuk
54.990,00 TL
Alpha-TUS Köşe Koltuk
40.990,00 TL
Anna-KTR Köşe Koltuk
54.990,00 TL
Ante 1-CST Köşe Koltuk
35.190,00 TL
Ante-CST Köşe Koltuk
35.190,00 TL
Aqustic-WW Köşe Koltuk
30.990,00 TL
Arkadia Gri-BMN Köşe Koltuk
38.990,00 TL
Arkadia Kahve-BMN Köşe Koltuk
38.990,00 TL
Arkadia-2-BMN Köşe Koltuk
38.990,00 TL
Arkadia-BMN Köşe Koltuk
38.990,00 TL
Asos-AYS Köşe Koltuk
40.790,00 TL
Aspendos-SAR Köşe Koltuk
33.190,00 TL
Bu kategoride toplam 286 ürün listeleniyor.

Köşe Koltuk Takımları, L Koltuk Modelleri ve Fiyatları

Popülaritesini her geçen gün artıran köşe koltuk takımları, özellikle küçük alanlarda yaratıcı çözümler üretmesi açısından satın alınmaktadır. Bu tip koltuklar hem işlevsel özellikleri hem de konforu sunması ile sektörün beğenilen ürünleri arasında yer alır. Bu tarz koltuklar şıklığın yanı sıra konforun da birlikte ortaya çıktığı bir ortam yaratma konusunda liderdir. Oldukça kullanışlı ve işlevsel modeller arasında köşe koltuk takımları ilk sırayı almaktadır.

Köşe koltuk modelleri evin birçok alanına uygun olarak tasarlanabilir. Mutfakta ya da oturma odası ve salonda rahatlıkla tercih edilebilen bu tarz koltuklar alanın daha verimli kullanılmasına olanak yaratır. Büyük alanlarda ya da küçük bir yaşam alanında rahatlıkla tercih edilebilen L tipi koltuklar aynı zamanda yatak olabilme özelliğine de sahip şekilde üretilebilir. Bu koltuklarda üretim sırasında depolama alanı olarak sandıklı modeller de tasarlanabilir.

Köşe koltuk takımlarının sunduğu ayrıcalıklar arasında ilk sırada konfor yer alır. Bu tür koltuk takımları kullanıcıların rahatlığı düşünülerek tasarlanır. Konfora ek olarak bu koltuklar dekoratif olmaları bakımından da öne çıkar.

Her zevke uygun şekilde üretilebilecekleri gibi döşeme rengi olarak ve kullanılan kumaş türü açısından da tercihlere göre seçim yapılabilir. Bu koltukların tasarımı sırasında talep edilen sertlik derecesine göre sünger kullanımı ile üretim yapılabileceği gibi standart olarak da istenilen özellikte koltuk bulunabilir.

Köşe koltuk takımları kullanıcısına rahatlığı vadedecek şekilde tasarlanır. Buna ilaveten şıklık da bu tarz koltuklarda göz ardı edilmeyen bir ayrıntıdır. Bulundukları her ortamda farklı bir hava yaratabilen köşe koltuk takımları istenilen ölçülere göre de üretilebilir.

Küçük mekanların yanı sıra geniş oturma alanlarında da kullanılabilen köşe koltuk takımları odanın büyüklüğüne uygun olarak tasarlanabilir. Bu sayede küçük ya da büyük bir mekan için tercih edilebilir. Oturma alanına uygun ideal ölçülerde seçilecek bir köşe koltuk takımı dekorasyona karakter katacaktır.

Köşe koltuk takımı seçileceği zaman koltuğun kumaşı da oldukça önemlidir. Kumaşta tercih edilecek renk kişinin zevkini yansıtabileceği gibi günün moda trendleri arasından da seçim yapılabilir. Bazı renklerin zamansız oluşu nedeni ile bu tarz bir seçim yapıldığında koltuk uzun yıllar kullanılabilir. Nötr renkler tercih edilecekse bu renkleri öne çıkaracak aksesuarlarla koltuklar hareketlendirilebilir.

Kırlent seçiminde sarı ve turuncu tonlarının kullanılması gri bir köşe koltuğun öne çıkmasına yardım ederken bej tonları için kırmızı ve mavi kırlentler tercih edilebilir. Bu sayede köşe koltuk takımı ayrı bir hava kazanacaktır. Aksesuar kullanılmayacağı zaman duvarların, halının ya da perdelerin rengi de önemli olur. Bu durumda seçilecek koltuk rengi ile uyumlu renk tercihleri yapılabilir.

Köşe koltuk seçimi küçük bir mekanda hareket alanı kazanmayı sağlar. Birçok model ve renk seçeneğinin olması ayrıca istenilen büyüklükte tasarlanabilmesi köşe koltukların sıklıkla tercih edilmesinde etkendir.

Köşe koltuk takımları sadece oturma odaları ya da salonda tercih edilmez. Mutfaklar düşünülerek tasarlanan köşe koltuklar ya da çalışma odası için tercih edilebilecek L tipi koltuklar evde istenilen şıklığın ve konforun sağlanmasına yardımcıdır.

2024 Köşe Koltuk, L Koltuk Modelleri

Yaşam alanlarımız için seçeceğimiz köşe koltuk modelleri kişiye özel olarak tasarlanabilir. Bu sayede oturma alanına uygun bir modele sahip olmak mümkündür. Salonumuzda ya da oturma odamızda şık bir görünüm elde etmek istediğimizde   günümüz trendleri ile uyumlu modeller tercih edilebilir. Günümüzde popüler olan L koltuk modellerinin tercih edilmesi birçok sebeple olur.

Kullanım açısından ekstra alan yaratması, dekorasyona katkı sunması bu koltukların tercih edilmesinde etkendir. Bu tarz koltukların modüler bir yapıda olması da önemli bir avantajdır. L tipi koltukların modüler yapısı istenilen şekil verilmesi konusunda önemlidir. Bu koltuklar bazalı olarak üretilebilir. Yatak olabilme özelliği tasarıma eklenebilir. Yerden ayaklar aracılığı ile ayrılması sayesinde de mekanın temizlenmesi kolaylaşır.

L koltuk modelleri salona ayrı bir hava katarken uygun bir orta sehpa ile kombinlendiğinde kullanım kolaylığı da yaratır. Orta sehpadan farklı olarak dinlenme modülleri ile de desteklenebilen L tip koltuklar oturma alanında uyum yakalanmasına yardımcıdır.

Modern bir etki yakalamak isteyenler açısından L koltuklar istenileni kullanıcıya sunar. Kumaş seçeneklerinin yanı sıra çeşitli renk ve desenlerde tasarlanabilen L tipi koltuk takımları her ortam için uygun özellikler taşır.

Bir salonda ya da oturma odasında kullanılabileceği gibi çalışma odasında ya da ofis gibi alanlarda da tercih edilebilir. Köşe koltuk takımlarında yer alan saklama alanları depolama görevi görerek ortada olmaması gereken malzemelerin kaldırılması için iyi bir seçenektir.

L tipi koltuklar aynı zamanda açılarak yatak haline de dönüştürülebilmesi açısından işlevseldir. Bu sayede misafir ağırlamak kolaylaşırken yerden tasarruf edilebilir. Günümüzde yaşam alanlarının giderek küçülmesi daha fazla alana ihtiyaç duyulmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple özellikle oturma odalarında L tipi koltuk kullanılması hem düzenin sağlanmasına hem de gelen misafirlerin kolaylıkla ağırlanmasına yardımcı bir unsurdur.

Oturma odasında yeterli alanı olmayanlar için ideal seçenekler sunması bakımından L tipi köşe koltuk takımları alanın doğru kullanılmasına da yardım eder. Ekstra alanların kullanılmasına olanak tanımasının yanı sıra alanda genişlik hissi yaratması bakımından da bu tip koltuklar ideal seçenekler arasında yer alır.

Köşe koltuk takımı seçilirken kalite ve şıklığın bir arada olmasına dikkat edilmelidir. Bir köşe koltuk takımı kullanıcısına konfor vadettiği takdirde ideal özelliklere sahip olur. Küçük bir mekan için tercih edilecek köşe koltuk takımı açık renklerde tasarlandığında mekanda ferahlık hissi elde edilebilir. Ayrıca modeller ayaklı olarak üretildiği takdirde altta kalan alanların temizlenmesi de kolaylaşmaktadır.

Bu sayede ortamın her zaman temiz kalması ve hijyenin korunması mümkün olur. L tipi koltuklar modüler yapıdadır. Bazı üretimler sırasında koltukların yönleri de değiştirilebilir özellikte tasarlanabilir. Buna ilaveten L tipi koltuklar açılıp yatak olabilme özelliğine sahip şekilde de üretilebilir. Elektrikli mekanizmalar kullanıldığında sırt ve boyun kısımları ayarlanabilir özellikte olabilir.

Sırt ve boyun kısımlarının ayarlanabilme özellikleri koltukta manuel olarak da sağlanabilir. L tipi koltukların tasarımları kişiye özel olarak yapılabileceği gibi standart özellikler eklenmiş modeller de bulunabilir. Köşe koltuk takımlarının en önemli özellikleri arasında bulundukları mekanlara uyum sağlaması yer alır. Farklı büyüklükteki alanlarda kullanılabilen bu tip koltuklar kullanım kolaylığı yaratması bakımından da tercih edilir.

Son dönemlerde bahçe mobilyaları için de seçenekler arasında köşe koltuk takımlarına yer verildiği görülmektedir. Bahçe mobilyası tercih edileceği zaman L tipi koltuklar çok sayıda misafirin rahatlıkla ağırlanmasını sağlayabilir.

Farklı Renk ve Modellerde L Köşe Koltuk Takımları

Köşe koltuk takımları her renk ve modelde üretilebilir. L tipi köşe koltuk modeli seçileceği zaman malzeme kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede uzun yıllar kullanıma uygun bir ürüne sahip olunabilir. Koltuğun iskeletinde kullanılan malzemeden, teknolojik özelliklerine kadar birçok ürün sektörde kullanıcılara sunulur. Bazı koltuklar elektrikli mekanizmalar kullanılarak açılır kapanır özelliklere sahip olabilir.

Baş desteği, sırt desteği, nubuk kumaş türü ile üretilmesi gibi ayrıntılar bir köşe koltuk takımını vaz geçilmez modeller arasına sokabilmektedir. Kişisel talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda L tipi köşe koltuk takımları her boyutta üretilebilir.

Bu sayede kullanılacağı alana özel bir ürüne sahip olmak kolaylaşır. Lüks L tipi köşe koltuk modelleri de sektörün vaz geçilmez örnekleri arasında yer alırken bu tip koltuklara çok sayıda özellik eklenebilir. Köşe koltuk modelleri tasarlanırken kullanılan sünger kalitesi koltuğun rahatlığı açısından önemlidir. Yumuşak bir sünger türü ile sert bir sünger tipi arasında rahatlık açısından farklar ortaya çıkar.

Sırt bölgesi, oturma alanı gibi bölgelerde kullanılacak sünger seçimi koltuğun görsel anlamda ve konfor açısından kullanımı üzerinde etkilidir. Öncelikle köşe koltuk takımı seçerken estetik kaygıların yanı sıra kaliteye de odaklanmak gerekir.

Kaliteli malzemelerden üretilen bir koltuk takımı modeli nasıl olursa olsun uzun yıllar dayanıklı olur. Bu sayede zaman içerisinde koltuğun kaplaması değiştirilerek farklı tarzlar da yakalanabilir.

Renk değişikliği yapmak sureti ile farklı alanlara uygun hale getirilebilen köşe koltuk takımları modüler oldukları için de avantaj yaratır. Doğru bir sünger seçimi koltuğun kullanımı sırasında deformasyona uğraması yönünde de engel teşkil eder. Bu sebeple L tipi koltuklar seçilirken ne tür malzemelerden üretildiklerine önem verilmesi gerekir.

Kullanılan kumaşın leke tutmayan özelliklere sahip olması ve yıpranma oranının düşük olması koltuğun kullanım ömrü açısından önemlidir. Kumaşta renk seçimi yapılırken kişisel ihtiyaçlar ve zevke uygun bir tercih yapılabilir.

Köşe koltuk takımı alırken hangi alanda kullanılacağı düşünülerek hareket edilmesi uygun olur. Büyük bir salonda kullanılacak L tipi koltuk takımına ayrıca berjer ya da puf gibi ilave seçeneklerle hareket katılabilir. Salonlar için tasarlanan köşe koltuk takımlarında salonun odağı olması için uygun bir orta sehpa seçimi yapılırken koltuk modeli ile uyumlu hatlara sahip sehpa modelleri dekorasyona derinlik katar.

Köşe koltuğun nereye konumlandırılacağına da dikkat edilmelidir. Bu sayede alanın en doğru şekilde kullanılması sağlanabilir. Alanda bölme yapılması gerekli ise L tipi koltuklar ideal çözümleri sunması bakımından da işlevsel özellikler sağlar.

Küçük Köşe Koltuklar

Küçük köşe koltuklar aynı zamanda L tipi koltuk takımı olarak bilinen modelleri kapsar. Bu tarz koltuklar son yıllarda oldukça popüler olması ile dikkat çekerken alanların en verimli şekilde nasıl kullanılabileceği yönünde fikir vermesi açısından da ideal seçenekler sunar.

Dar alanlar için tercih edilecekleri zaman açık renklerin seçilmesi alanda ferahlık hissi yaratması bakımından da önerilir. Açık renk kumaşlar seçilirken kolay temizlenebilir nitelikte olmasına dikkat edilmelidir. Dekorasyona olumlu bir katkı sunulacağı zaman renklerin nasıl kullanılacağının bilinmesi gerekir.

Küçük köşe takımları özellikle dar yaşam alanları için ideal seçeneklerdir. Bu sayede mekanda hareket alanı kazanmak kolaylaşır. Buna ilaveten oturma alanında konfor ve işlevsellik bir arada kullanılabilir. Mekanı daha ferah ve kullanıma uygun hale getiren küçük köşe koltuklar kişisel zevklere uygun olarak tasarlanabilir. Modüler yapısı sayesinde de ilave edilecek parçalarda değişiklik yapılabilir.

Dar alanlar için tercih edilen köşe koltuklar dinlenme alanı olarak kullanılabileceği gibi, televizyon izlerken, kitap okurken de rahatlığı kullanıcıya vadeden tarzda üretilir. Keskin çizgiler kullanılarak üretilen modellerin yanı sıra yuvarlak hatlı modeller de köşe koltuk takımlarında tercih edilebilir. Modüler köşe koltuk türleri sayesinde yaşam alanlarında değişiklik yapmak da kolaylaşır.

Köşe koltukların bir diğer özelliği de aynı anda birden fazla ihtiyaca yanıt verebilmesi. Gelen misafirler için hem uygun bir oturma alanı hem de konaklayabilmeleri için yatağa dönüşebilme özelliği sayesinde bu tip koltuklar iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Depolama alanlarının da göz ardı edilmemesi gereken bu tip koltuklarda ebatlarının küçük ya da büyük olmasına bakılmaksızın depolama alanı oluşturulabilir.

Büyük Köşe Koltuklar

Büyük köşe koltuklar da kullanıcılar açısından yaşam alanının genişliğine bağlı olarak tercih edilebilecek örnekler arasında yer alır. Geniş bir yaşam alanına sahip olanlar için büyük L tipi koltuk modelleri uygun bir seçenektir.

Bir koltuk takımı alınacağı zaman bunun uzun vadeli kullanıma olanak tanıması istenir. Bu sebeple de ürün kalitesine özen gösterilmesi gerekir. Büyük bir köşe koltuk modeli seçileceği zaman bu ürünün evin hangi alanında kullanılacağı konusu önemlidir.

Salonda ya da oturma odasında kullanılacak L tipi koltuklar evin dekorasyonuna büyük bir katkı sunar. Köşe koltuk ölçüleri kurulacak alana uygun olarak tasarlanabilir. Beyaz köşe koltuk takımları dar aslanlarda daha sık tercih edilirken büyük bir oturma alanında tercih edileceği zaman takımın ölçülerinde de mekana uygun değişiklik yapılabilir.

Koyu renk köşe koltuk takımları da görsel açıdan hacimli olması bakımından büyük alanlarda tercih edilebilir. L tipi koltuklar büyük bir alanda kullanılacaksa siyah ya da antrasit gibi renk seçimleri de yapılabilir. Geniş alanlarda koyu renk tercih edilmesi sorun yaratmayacağından alternatifler çoğaltılabilir. Büyük alanlarda koyu renkler dekorasyonda kısıtlamaya sebep olmaz.

Spor köşe koltuk takımı seçileceği zaman kullanım alanına uygun örnekler arasından tercih yapılabilir. Özellikle çalışma alanlarında spor modellerin tercih edilmesi göz yormayan sade tasarımlar sayesinde kolaylık yaratır. Köşe koltuk takımı seçilirken ayaklı ürünler tercih edilmesi temizlik süreçlerini de kolaylaştıran bir yaklaşım olur. Bu sayede koltukların altında kalan alanlara kolaylıkla erişim sağlanabilir.

Kullanıcının işini kolaylaştıran bu yaklaşımlar sayesinde yaşam alanında bir düzen ve konfor elde edilmesi mümkün olur. Yaşam alanının sağlıklı bir ortam olmasına imkan tanıyan bu tip koltuklar sayesinde hijyenin korunması da gerçekleşir.

Köşe koltuk takımı seçilirken hem kullanılan malzeme kalitesi ile kolay temizlenebilen özellikte kumaş kaplamasına sahip olması hem de ayaklı ürünler seçilmesi alan temizliğinin sağlanabilmesini kolaylaştırır. Sağlıklı bir ortamda konforlu bir yaşam tercih edileceği zaman köşe koltuk takımları farklı modelleri ile kullanıcıya çeşitli alternatifler sunar.

Yataklı Köşe Koltuklar

Yataklı köşe koltuklar gelen misafirlerin kolaylıkla ağırlanması açısından ev sahibine imkan yaratır. Bu tarz koltuklar özellikle geniş yaşam alanına sahip olmayanlar için idealdir. Koltuğun yataklı olması sayesinde misafirler için rahat bir ortam sunulabilir ve dolaşım alanı da kısıtlanmaz. Köşe koltuk modelleri elektrikli mekanizmalar sayesinde açılır kapanır özelliklere sahip olduğunda geniş bir oturum alanı ve yatak olma özelliği de sunabilir.

Yataklı köşe koltuk takımları da sandıklı köşe koltuk takımları gibi yaşam alanlarında konfor ve rahatlığı bir arada sunması bakımından sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Sandıklı köşe koltuk modelleri sayesinde yaşam alanında depolama alanı ihtiyacı karşılanırken yataklı köşe koltuk modelleri sayesinde gelen misafirler rahat bir biçimde ağırlanabilir.

Yataklı köşe koltuklar her renk ve modelde üretilebileceği gibi büyüklükleri de kullanım alanına uygun olarak seçilebilir. Modüler yapıda olan bu tip koltukların bulundukları alana uyarlanabilmesi mümkün olur.

Köşe Koltuk, L Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Küçük bir salonda ya da oturma odasında işlevsel çözümler sunabilen köşe koltuklar yerleştirilirken bir köşede L şeklini alacak şekilde konumlandırılmalıdır.  Daha fazla hareket alanı elde etmenin en basit yolu budur.

Köşeli kanepe televizyonun karşısına gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Televizyon ya da şömine benzeri unsurları odanın odak noktasına yerleştirmek ve köşeli koltuğu da bu noktanın karşısına konumlandırmak doğru bir dekorasyon stratejisidir.

Açık konsepte sahip olan bir yaşam alanında L koltuk takımı kullanılacaksa bu alanı bölmeye yarayan bir araç haline getirilebilir. Stüdyo daireler için de aynı durum geçerlidir.

Köşe koltuk takımı bölücü bir parça olarak kullanıldığı takdirde dar bir alanda birden fazla bölüm oluşturmaya imkan yaratır.  Bu durumda da kanepenin arkasında kalan boşluk yemek alanı olarak değerlendirilebilir.

Hemen hemen her salonda bir odak noktası etrafına dekorasyon unsurlarının yerleştirilmesi uygundur. Köşe koltuk takımı yerleştirilirken de salonda bir odak noktası tespit edilmesi gerekir. Açık mutfak kullanılan bir salonda tüm alanın büyük bir halı etrafına yerleştirilmesi uygun olacağından tüm unsurlar birlikteymiş hissi yaratılabilir. Bu tür bir konseptte L koltuk ideal çözümler sunar.

Büyük camları olan mekanlarda kanepelerin camları engellemeyecek biçimde yerleştirilmesi daha uygun olur. Bazı durumlarda alanın yetersiz olması sebebi ile köşe koltuk takımı camın önüne yerleştirilmek zorunda kalınabilir.

Köşe Koltukları Nerede Kullanılır?

Köşe koltuklar yaşam alanlarının pek çok yeri için uygun olabilir. Mutfakta, salon ya da oturma odasında bu tarz koltuklar alanın verimli kullanılmasına imkan tanır.

Konfor, işlevsellik ve şıklık köşe koltuk takımlarında bir arada bulunan unsurlar arasındadır. Mekana hoş bir hava katmasının yanı sıra kullanım kolaylığı yaratması bakımından da köşe koltuk takımları ideal çözümü sunar.

Mutfak için tasarlanmış olan köşe koltuk takımlarının sandıklı olarak üretilmesi depolama alanı olarak da kullanılmasına imkan tanır. Bu sayede mutfaktaki kullanılmayan malzemeler depolama alanında muhafaza edilebilir.

Salon ya da oturma odalarının büyüklüğüne göre bir köşe koltuk takımı seçilebilir. Kaliteli bir iskelete sahip olan köşe koltuklar uzun yıllar kullanılabilecek biçimde tasarlanır. Bu tip koltuklar modüler olmaları sebebi ile kullanım kolaylığı yaratır.

Mekanın en verimli şekilde kullanılabilmesine fırsat yaratan köşe koltuk takımları rahat bir oturma alanı yaratılmasını sağlar. Bu tip koltuklarda hem dinlenebilmek hem de uzanıp televizyon seyretmek keyif verir. L biçimde tasarlanmış olması sebebi ile köşe koltuk takımlarında ayaklar uzatılarak oturulabileceği gibi kalabalık misafir grupları da kolaylıkla ağırlanabilir.

Bu tip koltuklarda dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da köşelerin sağlam bir şekilde birleştirilmiş olması gereğidir. Dikiş ve biyelerin de muntazam olmasına dikkat edilmelidir. Desenli bir döşemelik kumaş seçildiğinde kumaş desenlerinin simetrik olması ve kaplama sırasında da buna dikkat edilmesi gerekir.

Köşe koltuklar büyük ya da küçük salonlar için ideal seçimlerdir. Oturma odası için de uygun olabilen bul tip koltuklar çalışma odalarında da kullanılabilir. Kurulduğu her alana estetik bir değer katabilme kabiliyetinde olan köşe koltuk takımları mutfaklar için de tasarlanabilir.

Köşe koltukların en temel tercih edilme sebebi  geniş bir hareket alanı yaratmasıdır. Görsel açıdan da derli toplu bir görünüm sergilemesi bakımından bu koltuklar düzen sağlar.

Bir koltuk takımında sünger kalınlığının dikkate alınması gerekir. Süngerin sertlik ve kalınlık oranı koltuğun rahat olup olmaması yönünde önemli bir kriterdir. Köşe koltuk takımları için uygun olan sünger türü kalındır. Bununla birlikte kişisel tercihlere bağlı olarak orta sertlikte ya da yumuşak sünger seçimi de yapılabilir.

Köşe Koltukların Yönü Değiştirilebilir mi?

Köşe koltuk takımlarının en önemli ve işlevsel özelliklerinden biri de bazı modellerde koltukların yönünün değiştirilebilmesidir. Bu sayede koltuk, kurulan mekanda zaman zaman değişiklik yapılmasına olanak tanınır.

Ayrıca köşe koltuk başka bir yaşam alanına taşınacağı zaman da bu özelliği bulunduğu ortama uyum sağlamasını kolaylaştırır. Yaşam alanı değişikliği yapılacağı zaman ya da başka bir odaya koltuğun kurulması gerekli olduğunda bu tip köşe koltuk takımları her alana uyum sağlar.

L tipi koltukların en önemli özelliği bulundukları alanı güzelleştirmenin yanı sıra konforlu ve rahat bir ortamı vadetmesidir. İşlevsel özelliklere sahip olması nedeni ile de kullanım kolaylığı yaratan bu tip koltuklar günümüzün trendleri arasında yer alır.

İdeal L Tipi Koltuk Nasıl Olmalıdır?

İdeal L tipi koltuk seçimi yapılacağı zaman öncelikle ürün kalitesine odaklanmak yarar sağlar. Kaliteli bir ürün uzun yıllar kullanıma olanak tanıyacağından bütçe dostu olması ile de avantaj yaratır. Görsel algıda istenilen etki yakalanacağı zaman ise kullanılan renk ve kumaşa odaklanmak gerekir. Bir köşe koltuğun ahşap iskeletinin kaliteli olması önemlidir. Buna ek olarak döşeme kalitesine de ayrıca odaklanmak gerekir.

Kaliteli bir döşeme malzemesi deformasyona izin vermeyeceği gibi yıpranma açısından da dayanıklı olur. Temizlik bakımından ele alındığında kaliteli döşeme malzemelerinin temizlenmesi her zaman  daha kolaydır. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yaşamak isteyenler için döşeme malzemesine dikkat edilmesi gerekir. Bazı kumaş türleri leke tutma özelliğine sahip olabileceğinden bu konu üzerinde de durulması uygundur.

Leke tutmayan kumaşlardan üretilen köşe koltuk modelleri kolay kullanım imkanı sunar. Koltuğun tasarım özellikleri de dikkate alınması gerekenler arasındadır. Köşe koltuk takımı kurulduğu alanda bir puf ya da berjer gibi yardımcı malzemelerle desteklenebilir nitelikte olmalıdır. Bu sayede alanda farklı kullanım ortamı yaratabilmek kolaylaşır.

Köşe koltuk takımı ile uyumlu bir orta sehpa mekanın anlam kazanmasını sağlarken kullanım kolaylığı da yaratır. Köşe koltuklarla kullanılacak ek modüler parçalar ortamın daha kullanışlı hale gelmesini de sağlar.

Köşe koltuklar genellikle bir bütün olarak kullanılır. Bazı modüler özellik taşıyan modellerde takımın ayrılarak kullanılabilmesi de mümkün olur. Değişimi sevenler açısından bu tip özellikler yaratıcı çözümler elde edilmesini sağlar. Bu sayede de bir alanda farklı dekorasyon sonuçları elde edilebilir.

Köşe Koltuk Takımı, L Koltuk Fiyatları

Köşe koltuk takımları çeşitli fiyat aralıklarında olan modellerden meydana gelmektedir. Koltuğun kalitesi fiyat unsurunu belirleyen en önemli ayrıntıdır. Buna ilaveten koltuğun ne tür malzemelerden üretildiğinin de önemi vardır.

Spor köşe koltuk takımı ile klasik modeller arasında fiyat farkı olur. Bunun yanı sıra mekanik özelliklere sahip bir köşe koltuk takımında fiyat değişkeninden söz edilmesi gerekir. Büyük bir köşe koltuk takımı ile küçük bir L tipi koltuk arasında fiyat farkı olması kaçınılmazdır. Koltukta kullanılan kumaşın türü veya kullanılan süngerin özellikleri fiyat değişkeni üzerinde etkili olan unsurlardır.

Yatak özelliğine sahip L tipi koltuk ya da sandıklı köşe koltuk takımı arasında fiyat farkı olur. Köşe koltuk modelleri tasarım sürecinde çeşitli ihtiyaçlar düşünülerek planlanır. Herkesin farklı ihtiyaçları olması nedeni ile üretilen modellerin renk ve kullanım özellikleri de değişkendir. Bu tür ayrıntılar bir köşe koltuk takımının fiyatı üzerinde etkilidir.

L tipi koltuklar evin çeşitli bölümlerinde kullanılabilecek şekilde üretilir. Salonda ya da oturma odasında kullanılacak bir köşe koltuk modeli birbirinden farklı olabilir. Çalışma odasında ya da mutfakta tercih edilen köşe koltuk modelinde de ebatlar açısından ve görsel estetik bakımından değişkenlerin olması kaçınılmazdır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.