Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Ayak Malzemesi

Tarz

Teknolojik Özellikler

Mekanizma

Renk

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
Ada-SNT Yatak Odası
60.190,00 TL
Adessa-AKY Yatak Odası & Giyinme Dolabı
55.390,00 TL
Akua-AO Yatak Odası
93.990,00 TL
Akua-ARE Yatak Odası
90.590,00 TL
Akya-UYG Yatak Odası
61.990,00 TL
Alfa-ÖZ Yatak Odası
110.790,00 TL
Alfeo-NT Yatak Odası
56.590,00 TL
Alina Yatak Odası
48.390,00 TL
Alina-NLL Yatak Odası & Giyinme Dolabı
81.190,00 TL
Almeda-OH Yatak Odası
59.990,00 TL
Andorra-SNT Yatak Odası & Giyinme Dolabı
58.990,00 TL
Angelo-VNS Yatak Odası
103.190,00 TL
Anka-ES Yatak Odası & Giyinme Dolabı
61.790,00 TL
Anka-KJ Yatak Odası
66.190,00 TL
Antik-AKY Yatak Odası & Giyinme Dolabı
90.590,00 TL
Bu kategoride toplam 458 ürün listeleniyor.

Yatak Odası Takımı Modelleri ve Fiyatları

Kişinin tüm günün yorgunluğunu atacağı mekan yatak odasıdır. Burada uyku kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek unsurların olmaması gerekir. Mobilyaların yerleştirilmesi sırasında her oda amacına uygun şekilde düzenlenir.

Yatak odası da gece uyunacak ve yorgunluk atılacak bir mekan olarak tasarlanır. Bu alanda kişisel eşyaların yer alacağı gardrop, konsol, şifoniyer gibi ilave modüller de kullanılacağından yatak odası takımı bir bütün olarak işlevsel özellikler taşımalıdır.

Yaşam alanlarında konfora yer açılması gerekir. Şıklık, zarafet, konfor, işlevsellik gibi birtakım unsurlar seçilecek mobilyada bir arada olması gereken özelliklerden bazılarıdır.

Bu sayede uzun yıllar severek kullanılabilecek mobilyalara sahip olmak kolaylaşır. Sağlıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen tüm mobilyalar zamansız çizgileri yakaladıklarında değerli birer parçaya dönüşme özelliğini taşır.

Mehmet Kınık Yatak Odası Takımı Modelleri

Yatak odası takımı yerleştirilirken dikkate alınması gereken hususlar bulunur. Odanın en verimli şekilde ve doğru kullanılması mobilyanın işlevselliğini artıracak bir yaklaşımdır. Bunun yanı sıra odanın en şık biçimde tasarlanması görsel estetiği de destekler. Mobilyaların ölçüsü ve odanın ebatlarının birbiri ile uyumlu olması yerleştirme sürecini olumlu yönde etkiler.

Yatak odası takımının hangi tarzı yansıtacağı ve odanın boyutları dikkate alınarak işe başlanması gerekir. Küçük bir yatak odasında mobilya tercihlerinin bu hususlar dikkate alınarak yapılması uygun olur. Küçük yatak odası modeli seçileceği zaman mobilyanın ölçülerine dikkat edilmelidir. Alanda daraltma yaratmayan tercihler aynı zamanda mekanın en verimli şekilde kullanılmasına da olanak yaratır.

Minimalist tarzda mobilyalar küçük yatak odaları için çok sayıda seçenek sunabilir. Minimalist dekorasyon stili son dönemlerde daha sık tercih edilen bir tarzı yansıtır. Günümüzde yaşam alanlarında küçülmeye gidilmesi yeni inşa edilen evlerde alanların en verimli biçimde kullanılmasını da gerekli kılmaktadır. Minimalist tarzda mobilyalar odayı daha kullanışlı hale getirebileceği gibi kullanışlılık açısından da öne çıkar.

Minimalist tarzda mobilyalarda yuvarlak hatlı mobilyalar kullanılması mekanda işe yarar boşluklar elde edilmesine yardımcı olur. Bu stilde sert hatlı ve hacimli mobilyalar çok fazla kullanılmaz. Küçük bir yatak odasında mobilya modüllerine yönelik bilinmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu hususlar dikkate alındığı takdirde küçük bir alanda estetik ve konforlu bir ortam yaratılabilir.

Dolap tercihi yapılırken kapakların nasıl olacağı konusu önemlidir. Özellikle sürgülü kapaklı dolap modelleri sayesinde dolap içinde yer alan eşyaların kullanımı daha kolay hale gelebilmektedir. Ergonomik mobilyalarda birden fazla işlevin bir arada olmasına dikkat edilmelidir. Seçilecek yatağın boyutları da oda ile uyumlu olmalıdır. Çok büyük yatak seçenekleri alanı doldurabileceğinden odada yeterli hareket alanı bırakmayabilir.

Yatak odası dekorasyonu yapılırken bilinmesi gereken önemli ayrıntılardan biri de gereksiz eşya seçimleri yapılmamasıdır. Sırf estetik açıdan güzel olduğu düşünülerek kullanılmayacak eşyalara yer verilmesi ortada karışıklığa sebep olabilir.

Mobilya seçimi yapmadan önce ön araştırma yapılması her zaman için kişiye fikir edinme imkanı sunar. Bu sayede karar vermeden önce örnekler hakkında fikir sahibi olunabilir. Karar aşamasında ise en doğru tercihi yapmak kolaylaşır.

Bazalı yataklar sayesinde küçük yaşam alanlarında depolama alanı elde edilebilir. Bu tür yataklar kullanılmayan eşyaların yanı sıra yazlık kışlık elbiselerin de kaldırılabileceği alanları sunması bakımından dekorasyona ve konfora yardımcıdır.

Modern Yatak Odası Takımları

Günümüzde yatak odaları tasarlanırken yalnızca uyumak için mobilya seçimi yapılmadığı görülmektedir. Yatak odasında çalışma ihtiyacı varsa bir çalışma alanı da düzenlenebilir. Kişi odasında kitap okuma, çalışmak veya zaman geçirmek için de bazı alanları düzenleme ihtiyacında olabilir. Bu tür bir durumda ise odada yerleşim düzeni buna göre yapılır.

Modern yatak odası takımları her tür ihtiyaçlar dikkate alınarak tasarlanabilir. Bu tür mobilyalar günün değişen trendlerini de yakından yansıtabilme özelliğine sahip olur. Yatak odasında yer alan bazı mobilya modülleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Yatak başlığı.
  • Yatak,
  • Gardırop,
  • Şifoniyer,
  • Komodin,

Sade bir anlayışı benimseyenlerin odaya hareket katması için bazı ayrıntılardan yararlanması gerekli olabilir. Bu tür bir durumda şık bir yatak başlığı ya da dekoratif bir ayna kurtarıcı parçalar arasında yer alacaktır. Abajur ve perde seçimleri sırasında da bazı ayrıntılara odaklanılması odanın atmosferinde olumlu bir değişime imkan tanır. Yatak odasında kullanılacak modüllerin işlevsel özelliklerinin olması alanda düzenli bir görüntü elde etmeyi kolaylaştırır.

Yatak odası düzenlemesi yapılırken odanın ne oranda ışık aldığı kullanılacak perde seçimi gibi çok sayıda ayrıntının da dikkate alınması gerekir. Kişinin gündelik yaşam ihtiyaçları karşılanırken bu alanda konforlu bir biçimde hareket edebilmesi gerekir.

Giyinme, uyku, dinlenme ya da çalışma ihtiyaçları karşısında uygun özellikler taşıyan bir yatak odası dekorasyonu ideal sonuçları vermesi bakımından da dikkate değerdir. Modern bir yatak odası rahat ve işlevsel parçalardan oluşur. Mobilya modüllerinde işlevsellik düşünülerek hareket edilir. Bu tür mobilyalarda sade tasarımlar tercih edilir.

Kaliteli bir uykunun merkezi olması gereken yatak odası için aynı zamanda modern mobilya seçimi yapılacaksa renk paletinde de sadelikten yana olmak uygundur. Pastel renkler bu süreçte seçim yapılırken çeşitli alternatifler sunar. Pastel renkler kullanılırken birkaç rengin bir arada kullanılabilmesi de söz konusu olur. Sadelik ve doğallıktan yana olanlar yatak odası takımlarında ahşap detayları tercih edebilir.

Bunun yanında cam ve aynaların kullanıldığı mobilya seçenekleri mekana ışıltı katabileceği için bu ayrıntılar da kullanılabilir. Doğallık elde edileceği zaman ahşapta ceviz tonları güzel sonuçlar yaratır. Modern yatak odası mobilyalarında yatak başlıkları düz hatlardan oluşan ve sade tasarımlar arasında olmalıdır. Aksesuarlarda çarpıcı örnekler kullanılarak odada etkileyici ve estetik bir şıklık elde edilebilir.

Mobilya ayakları odada hakim olan renk gibi ayrıntılar modern çizginin yakalanmasına yardımcı olur. Kullanılan perdelerin camlarla uyumlu olması da dikkate edilmesi gerekenler arasındadır. Pencere için hangi uzunluğun ve genişliğin uygun olduğunun doğru tespit edilmesi gerekir. Küçük veya dar bir pencerenin daha geniş gösterilebilmesi uygun perde seçimi ile oldukça kolaydır.

Ayrıca alçak tavanlı bir odada tercih edilecek doğru perde seçimi sayesinde görsel algıda etki yaratılarak tavanlar olduğundan daha yüksekmiş gibi algılanabilir.

Beyaz Yatak Odası Takımları

Beyaz yatak odası takımları her zaman mekanda ferahlık hissi yaratabilir. Bu tarz mobilyalar daha çok modern tasarımlarda tercih edilir. Minimalist tarzda da açık renklerin daha sık kullanıldığı görülür.

Beyazın her renkle uyumlu olması da aksesuar seçimleri sırasında kişisel beğenilere uygun tercihler yapmayı kolaylaştırır. Canlı renklerle öne çıkarılan bir dekorasyon stili ya da pastel tonların hakim olduğu dingin bir ortam yaratma seçeneği beyaz yatak odası mobilyalarının sunduğu imkanlar arasında yer alır.

Dinlenme alanı, kişisel eşyalar, çalışma alanı için yatak odasında çeşitli mobilya modülleri gerekli olabilir. Bunların seçimi sırasında da işlevsel özellikte modülleri tercih etmek konforun yakalanması için gereklidir.

Yatak odasında perde seçimi yapılırken çeşitli alternatiflerden yararlanılabilir. Bu durumda da kalın ve ağır kumaşlar sayesinde mahremiyet yakalanabilir. Kalın ve ağır kumaşlar seçildiğinde odaya ışığın girmesi engellenebileceği gibi ses ve diğer unsurlara karşı da koruyucu bir önlem alınabilir.

Buna ilaveten daha fazla ışık girmesini istediğimiz zaman şeffaf bir ketenden ya da pamuklu kumaşlardan tercih edebileceğimiz perdeler aracılığı ile mekanda daha aydınlık bir ortam elde edilebilir. Polyester veya kadife tarzı kumaş seçileceği zaman perdelerin olması gerekenden biraz daha uzun tutulması odada daha rahat ve sıcak bir atmosfer yaratacaktır.

Perde çubuğu kullanılan bir yatak odasında çubuğun pencerelerden daha geniş olması ideal sonucu verir. Odaya boyut eklemek gerekli ise çizgili kumaşlar sayesinde bu tasarım elde edilebilir. Özellikle beyaz yatak odası modellerinde odaya hareket katılacağı zaman perdeler bu konuda yardımcı olabilecek unsurlardır. Aksesuarlar, duvar rengi gibi ayrıntılar da odada istenilen etkinin yakalanmasına yardımcıdır.

Perdelerin de bej gibi renk tonundan seçilmesi beyaz yatak odası mobilyalarının sade bir ortamda bulunmasına yardımcıdır. Özellikle modern ve minimalist tarzda beyaz diğer tüm unsurlarla uyum içinde kullanılabilen bir renk seçeneğidir.

Siyah Yatak Odası Takımları

Siyah yatak odası takımları baskın özellikler gösterir. Yaşam alanının en özel bölümü olan yatak odasında mobilya seçimi yapılırken farklı renk seçenekleri arasından tercih yapılabilir. Siyah renk de bu alternatiflerden biridir. Yatak odasının iyi tasarlanmış olması stresi azaltabileceği gibi uyku kalitesinde artışa yol açar. Bu alanda kişisel tercihlerin ve zevkin yansıtılması mekanı daha anlamlı kılacaktır.

Siyah mobilya seçimi söz konusu olduğunda ortamda baskın bir renk unsuru olduğu fark edilir. Bunu kırmanın yolu ise baskın rengi kendisi ile uyumlu diğer renklerle harmanlayabilmektir. Renkleri birlikte kullanırken ise uyum önemli bir ayrıntıdır.

Siyah renkte mobilya kullanılan bir mekanda renkler boğucu etkiyi yok edebilir. Sarı, kırmızı, turuncu, yeşil gibi renklerin siyahla uyumu yakalanabilir. Aksesuarlarda tercih edilebilecek bu renkler sayesinde odada farklı bir atmosfer oluşturulabilecektir.

Yatak örtüsü, kırlentler, mum ışıkları, perdeler, duvar aksesuarları, aynalar ve benzer ögelerle siyah yatak odasında kişisel bir tarz yaratılabilir. Abajur ve ayna kullanılarak mekanda hareket yaratılabileceği gibi aynalar sayesinde ışıltılı bir görüntü sunulabilir.

Siyahla uyum sağlayabilecek renk seçenekleri arasında gold ve gümüş renkleri de yer alır. Gold ve siyah bir arada kullanıldığında dikkat çekici bir atmosferden hoşlananalar için uygun sonuç elde edilebilir.

Gümüş renkleri de mekana hareket katabilme kabiliyetinde olan dikkat çeken renk seçenekleri arasındadır. Siyah mobilyalardan oluşan bir yatak odasında siyah yatak örtüsü, siyah abajur kullanıldığında abajurun yerleştirileceği konsol öne çıkan bir renkten seçildiğinde dikkati dağıtacak bir odak noktası elde edilmiş olur.

Yatak odasında bir koltuk kullanılacaksa siyah detaylardan oluşan bir koltuk seçimi yapılabilir. Bu tarz koltuklarda koltuk kumaşının dokulu malzemelerden seçilmesi koltuğa karakter katma özelliğinde olur. Klasik ve sofistike bir görünüm siyah renkle elde edilebilir. Siyah yatak odası mobilyaları tercih edildiğinde mekanda ışığın etkileyici gücünden yararlanılabilir. Bu durumda da led ışıklar en etkili çözümü sunar.

Aydınlık bir odaya sahip olunduğunda gün ışığından da verimli biçimde yararlanılabilir. Led ışık seçimi yapılacağı zaman tek renk bir tercih mekanda sade ama etkileyici bir görüntü elde edilmesini sağlayabilir. Çok renkli seçimler sayesinde de alanın neşeli ve canlı hale gelmesi desteklenebilir.

Siyah yatak odasına hareket katılacağı zaman halılar aracılığı ile bu sağlanabilir. Halıda geometrik desenlerin tercih edilmesi hareketli bir ortama imkan yaratacaktır. Siyah renk baskın bir özellik gösterdiğinden mobilyada siyah tercih edildiğinde alanda başka renklerin kullanılması zorunlu hale gelir. Bu durumda da sakin bir görüntü yakalanmak isteniyorsa pastel renklerden de yardım alınabilir.

Ahşap mobilyaların doğal bir etki sunması sebebi ile siyah renk yatak odası modülleri ahşap unsurlarla desteklenebilir. Bu sayede mekanda doğallık yakalanmış olur.

Bazalı Yatak Odası Takımları

Yatak odası takımlarında bazalı modeller tercih edilmesi büyük bir kolaylık yaratır. Bu sayede depolama alanları yeterli biçimde kullanılabilir. Bazalı yatak kullanımı çok sayıda avantajı kullanıcısına sunar.

Öncelikle alan tasarrufu bu sayede yapılabilir. Odanın derli toplu kalması sağlanırken kullanılmayan eşyalar için depolama alanı elde edilmiş olur. Bazalı yatakların ortama şık bir hava katması söz konusu olduğundan dekoratif açıdan da bu tür yataklar tercih edilebilir.

Baza olarak adlandırılan modüller yatağın yerden yüksekte konumlandırılmasına olanak tanır. Bu modüllerin içi boş olarak tasarlanması nedeni ile depolama alanı gibi kullanılabilmesi mümkündür. Yatak altlığı şeklinde tanımlanabilen bazalar sayesinde özellikle küçük yaşam alanlarında yer tasarruflu olarak kullanılabilir. Konforu sunabilen bu tarz modüllerin çeşitli malzemelerden üretilebilmesi de söz konusudur.

Farklı ebatlarda ve modellerde tasarlanabilen bazalı yatak odası takımları işlevsel bir kullanıma sahip olması bakımından da tercih edilir. Bazanın sandık kısmında mevsim değişiklikleri sırasında kaldırılan giysiler, kullanılmayan çeşitli tekstil ürünleri saklanabilir.

Bu modüllerin açılıp kapanması için mekanizmalar kullanılır. Kullanılan mekanizma sayesinde de kolay açılıp kapanabilme özelliği bazalı yataklara ilave edilir. Tek kişilik baza olabileceği gibi çift kişilik bazalar aracılığı ile de mekana konfor eklenebilir. Yatak odası modelleri tercih edilirken ne tür bir dekorasyon yapılacağına bağlı olarak farklı malzemelerden üretilen baza çeşitleri modüllere eklenebilir.

Özellikle küçük evlerde bazalı yatakların tercih edilmesi mekanda hareket alanı yaratabilmek açısından önem taşır. Bu sayede yata odasında konfor, rahatlık ve şıklık bir arada yakalanabilir.

Country Yatak Odası

Country yatak odası modelleri seçilirken açık renkler, ahşap dokular tercih edilebilir. Bu tarzı yakalayabilmek için avangart stili yansıtan ahşap yatak başlıkları, açık renkler kullanılabilir.

Country stili kır veya köye ait unsurları yansıtmalıdır. 1990’lı yıllardan itibaren moda olmaya başlayan bu tarz mobilyalarda pastoral renkler tercih edilir. Country tarzı evlerde tekstil ürünlerinden mobilyalara tüm unsurlar stilize edilebilir.

Kalın perdeler, pötikare kumaşlar, sade duvarlar, doğal ahşaptan mobilyalar bir arada kullanılır. Köy evi havasını yansıtmak amacı ile tavan kaplamaları da dekorasyonu destekleyebilen ayrıntılar arasında yer alır. Bu stil dinlendirici ve sıcak bir atmosferi kullanıcıya sunar. Genellikle ailelerin tercih ettiği bu tarz mobilyalar konforu, şıklığı, sadeliği ve dingin bir yaşamı kullanıcısına hissettirir.

Avangart Yatak Odası

Avangart yatak odası takımları oymalı mobilyalardan oluşurken modern tasarımlarla ön plana çıkar. Mobilyalar üzerindeki oymalar klasik anlayıştan uzak olurken modern bir tarzın yansımasıdır. Beyaz ve benzeri açık renkleri bu tarz mobilyalarda görmek mümkün olur. Bu tarz yatak odası takımları klasik mobilyalara kıyasla çok daha modern bir iz bırakır.

Avangart stildeki mobilyaların yatak başlıkları kapitone desenlerden oluşurken tercih edilen renk tonları mobilyalara kıyasla daha canlı olur. Yatak başlıklarında kullanılan kumaşların dokuları da oldukça kalitelidir. Avangart yatak odası takımları göz alıcı bir etki bırakırken ortamı yormayan bir tarzı yansıtır. Modern oymalar varak bezemeler bu mobilyaların özelliklerinden biridir.

Bu stili yansıtan mobilyaların lüks bir görünüm sunmasının yanı sıra konfor ve şıklık da bir aradadır. Ahşap detaylar ve kıvrımlı hatlar da avangart mobilyalarda göze hoş gelen ayrıntılardır.

Ahşap Yatak Odası

Ahşap yatak odası sadeliğin, doğallığın ve rahatlığın ifadesi olarak dekorasyonun vaz geçilmez unsurları arasında yer alır. Ahşap zamansız bir dokunuşu tüm mobilyalara yansıtabilen bir malzemedir.

Ahşabın ortama katacağı sıcak ve doğal hisler sayesinde yatak odası takımlarında konforun yanı sıra şıklık da bir arada yansıtılabilir. Ahşap her tarza uyumlu yapısı ile de öne çıkan bir mobilya malzemesi olarak uzun yıllar kullanıma olanak tanıyan üretimlerin yapılmasını sağlar.

Uzun Ömürlü Kullanım Sunan Yatak Odaları

Uzun ömürlü kullanım sunan bir yatak odası takımı düşünüldüğünde doğal malzemelerden üretilen modeller iyi bir seçenektir. Özellikle ahşap gibi malzemeler mobilya üretimi sırasında en çok tercih edilenler arasındadır. Yatak odası takımı seçilirken ceviz rengi ahşap mobilyalar mekana bir ağırlık katar. Oda şık ve klasik tarzda döşeneceği zaman ahşap mobilyalar en doğru seçenekleri sunar.

Mobilya üzerinde kullanılacak oymalar, işlemeler ya da varak tarzı detaylar klasik bir şıklığı ve konforu birlikte sunabilir. Zamansız mobilyalarda en sık kullanılan malzeme ahşap olurken farklı malzemelerden üretilen mobilyalar da kullanıcı tercihine bağlı olarak seçilebilir.

Yatak Odası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası dekorasyonu sırasında çok sayıda ayrıntının dikkate alınması gerekli olabilir. Öncelikle odanın ölçüleri ile uyumlu bir yatak odası takımı seçilerek işe başlanmalıdır. Doğru bir yatak odası takımı seçmek için hangi stili yansıtmak istediğimizin bilinmesi gerekir. Buna göre mobilya modelleri arasından seçim yapılması uygun olur.

Alan darsa minimalist bir tarzı benimsemek uygun olurken eşyaların rengi de açık tonlardan olmalıdır. Bu sayede mekanda ferahlık ve genişlik hissi kolay yakalanabilir.

Küçük evlerde duvarların açık renk boyanması, perdelerin buna göre seçilmesi de mekanda istenilen görsel etkiyi yakalamaya yardımcı olur. Yatak odası takımı seçilirken kaliteli malzemelerden üretilen mobilyalara odaklanmak gerekir. Bu sayede uzun yıllar dayanıklı bir ürüne sahip olunur. Bu yaklaşım bütçeden de tasarruf edilmesine yardımcı olur.

Kaliteli ürünler uzun yıllar kullanıma uygun olurken istendiği takdirde bu mobilyalarda dönüşümlerin gerçekleştirilmesi ile yeni trendlerle kolay bir şekilde uyum yakalanabilir. Yaşam tarzı ile uyumlu modeller seçilmesi, küçük alanlara fonksiyonel ürünler kullanılması, işlevsel ürünlerle konfor sağlanması yatak odası takımları seçileceği zaman önemsenmesi gerekenler arasında yer alır.

Yatak Odasının Tüm Modülleri Alınmalı mı?

Yatak odası dekore edilirken eşyaların ölçüleri ve konumlandırılacağı alanların önemi olur. Bu alanlarla uyumlu mobilyalar seçilmesi yaşam alanında konforu sunar.

Yatak odasının konsepti belirlendikten sonra buna uygun mobilya seçilerek işe başlanabilir. Birbiri ile uyumlu mobilyalar almak yatak odası seçimleri sırasında dikkate alınması gerekenler arasındadır. Buna ilaveten işlevsel modeller ve fonksiyonel ürünler kolaylık yaratır.

Yatak odası seçileceği zaman kişinin ihtiyaçlarına odanın büyüklüğüne bağlı olarak istenilen modüller alınabilir. Bu sayede odadaki alanlar ve kişisel ihtiyaçlarla uyumlu bir tercih yapılmış olur.

Büyük Yatak Odaları İçin Hangi Modeller Tercih Edilmelidir?

Büyük yatak odaları söz konusu olduğunda kişinin tarzını yansıtabilecek mobilya seçimleri daha kolay yapılabilir. Bu tür dekorasyon fikirleri için renk tercihleri de sınırsız olarak kullanılabilir. Koyu ve baskın renkler ya da açık ve pastel tonlar kullanılacağı zaman kişisel tercihlere uygun seçim yapmak daha kolaydır. Her tarz mobilya da büyük alanlarda kolaylıkla kullanılabilir.

Yatak odasına çalışma alanı ya da dinlenme alanı gibi bölümler de eklenebilir. Büyük yatak odalarında gardrop seçimi yapılırken de 6 kapaklı modeller ya da odaya özel tasarımlar yaptırılabilir. Şifonyerler, komodinler, yatak başlığı ve diğer ayrıntılar üzerinde de kişisel isteklere uygun seçimler yapılabileceği gibi yatak odası takımının tüm parçaları satın alınarak dekorasyon yapılabilir.

Küçük Yatak Odaları İçin Hangi Modeller Seçilebilir?

Küçük bir yatak odası için minimalist tarzın benimsenmesi uygun olur. Bu sayede alanın en verimli şekilde kullanılması kolaylaşacaktır. Açık renklerin tercih edilmesi de küçük yatak odaları için idealdir.

Açık renk tonları mekanda ferahlık hissi yaratması bakımından önerilir. Ayrıca sade mobilya tasarımları, ayaklı mobilya modelleri cam ve ayna gibi yansıtıcı yüzeylerin kullanıldığı modeller sayesinde mekan olduğundan daha geniş algılanabilir.

2024 Yatak Odası Modeli Trendleri

2024 yatak odası modeli trendleri kişisel tercihlere bağlı olarak şekillenebilir. Avangart stil ya da bohem bir tarz kişiye bağlı olarak tercih edilebilecekler arasındadır. Minimalist dokunuşlar, klasik mobilyalar da tercih edileceği zaman mekanın dekorasyon stiline bağlı olarak kullanıcı beğenisi doğrultusunda ya da talep ve ihtiyaçlar dikkate alınarak seçim yapılabilir.

Modern bir stil yansıtılacağı zaman ahşap dokunuşlar açık renklerle kombinlenebilir. Klasik bir hava yakalanacağı zaman oymalı mobilyalar ve klasik desenli halılar kullanılabilir. Ahşap ceviz rengi seçilerek mobilyalarda eski ve nostaljik bir hava yaratılabilir.

Bej, açık gri, antrasit, beyaz, pastel renkler, tonsürton uygulamalarla da yatak odaları 2024 yılında kişisel zevklere uygun olarak döşenebilir.

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yatak odası dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar arasında öncelikli olan odanın büyüklüğünün dikkate alınmasıdır. Buna ilaveten eşyaların ebatları, yansıtılmak istenen tarz da önemlidir. Küçük alanlar için fonksiyonel detayların düşünülmesi işleri kolaylaştırırken işlevsel modeller sayesinde depolama alanları gibi çok sayıda ayrıntı atlanmadan ele alınabilir.

Farklı renklerin çarpıcı uyumundan yararlanılması, pastel tonların bir arada kullanılması da dekorasyon sırasında yaratıcı örnekler elde etmeye yarar. Kişisel ihtiyaçlar, yaşam tarzı ile uyumlu ürünler, konfor ve rahatlık vadeden mobilyalar aynı zamanda şıklığı da birlikte tüketicilere sunabilmelidir.

Yatak odası dekorasyonu yapılırken kullanışlı ve konforlu bir alan yaratmaya dikkat edilmelidir. Minimal bir tarz ya da geleneksel çizgilerden hangisine karar verileceği kişiye bağlı olarak değişen bir durumdur. Bu sebeple de kişisel beğenilerin bu noktada dikkate alınması uygun olur.

İskandinav tarzda ya da Country stilinde dekorasyon yapılacaksa buna göre mobilya seçimi yapılması da uygun olur. Ferah bir yatak odası için odanın eşyalara boğulmaması gerekir. Bunun için de ihtiyaçlarla uyumlu ve işlevsel modüllerin tercih edilmesi daha doğrudur. Nevresim ve halı gibi detaylar belirlenirken de odadaki tarza bağlı olarak ürün seçimi yapılması uygun olur.

Bir dekorasyonun en önemli unsuru uyumdur. Bu sebeple de ürünler arasındaki uyum oldukça önemlidir. Bir yatak odasında uyum çeşitli şekilde sağlanabilir. Bu noktada renkler, aydınlatma araçları, eşyaların ebatları, malzeme türü gibi çok sayıda detay üzerinden uyum yakalanabilir.

Mehmet Kınık Yatak Odası Takımı Fiyatları

Yatak odası takımı fiyatları kullanılan malzemeye bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Malzeme kalitesi bir ürünün fiyatlandırması sırasında dikkate alınması gerekenlerden biridir.

Buna ilaveten mobilya üzerindeki detaylar, el işçiliğinin kullanılma oranı, fabrikasyon özellikler, işlemeler, ayna, cam ve benzeri aksesuarlarla ürünün desteklenmesi, ahşap kullanımı gibi çok sayıda detay mobilyanın değeri üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir.

Bu sebeple bir yatak odası takımının fiyatı hakkında net bir bilgi vermek zordur. Bazı durumlarda kullanıcının alanının yetersiz olması modüllerin hepsinin alınması yönünde engel teşkil edebilir. Bu tarz bir durum karşısında da mobilya takımının fiyatında düşme söz konusu olacaktır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.